Monthly Archives: Červenec 2017

You are browsing the site archives by month.

Virtuální sídlo firmy v Praze

Možná se ptáte, k čemu virtuální sídlo firmy? Ale co kdybyste mohli mít sídlo firmy, využívat veškerých výhod kancelářských prostor na nejlukrativnějších místech, a přitom byste srazili výdaje na minimum? Virtuální nemusí být tak úplně virtuální, jak se na první pohled zdá.

Co je to virtuální sídlo aneb základní definice

Virtuální sídlo firmy v Praze je určené pro fyzické či právnické osoby, které nepotřebují využívat kancelář denně. V praxi jde o výrazné snížení nákladů. Strana, která pronájem kanceláří poskytuje, se zavazuje poskytnout druhé straně danou adresu, například sídlo firmy Praha, jež bude zapsáno do obchodního rejstříku. Kupující tedy zpravidla získá velmi lukrativní sídlo pro svou společnost s ručením omezeným. Bývá zvykem, že poskytovatel této služby za určitý poplatek přebírá, popř. přeposílá korespondenci.

Nevýhoda virtuálních sídel

Jak už to tak bývá, na každé věci nalezneme benefity, ale také nevýhody. Virtuální sídlo je v první řadě určena pro podnikatele, kteří nevyužijí kancelářské prostory denně. Ovšem hlavním rizikem je spoléhání se na provozovatele konkrétní adresy, respektive důvěryhodnost pronajímatele. V praxi se stává, že si podnikatel předplatí služby sídla firmy na několik let dopředu, a firma, u které si virtuální kancelář pronajal, za měsíc zkrachuje. Proto se v tomto případě vyplatí vsázet na jistotu a důvěřovat firmám, které se v tomto segmentu služeb pohybují delší dobu. Profi-kancelář s.r.o. patří mezi nejstarší poskytovatele virtuálních kanceláří v ČR.

Výhody společnosti Profi-kancelář s.r.o.

Spojení slov: „péče o zákazníky” zní v dnešní době jako klišé, narazíme na něj na každém rohu. Podporu, komunikaci a veškeré služby si nejdříve musíte zažít, abyste byli v lepším případě spokojeni. Jak již plyne z názvu firmy, profesionalita je na prvním místě. Možná sídlo firmy u konkurence seženete levněji, ale za pár měsíců budete rádi, že je tu s námi firma Profi-kancelář s.r.o. se spolehlivými balíčky služeb virtuálního sídla firmy v Praze.

Luxus hotela Alexander v Bardejovských kúpeľoch láka svoju klientelu

Najluxusnejší štvorhviezdičkový hotel v Bardejovských kúpeľoch nesie od rekonštrukcie v roku 2016 meno ruského cára Alexandra, ktorý Bardejovské kúpele kedysi navštívil. Predtým sa volal Minerál a bol známy miestom zábavy širokej verejnosti počas socializmu. Nové meno dostal hotel výberom z bohatej ponuky historických osobností, ktoré kúpele navštívili. Pôvodne pri úvahách o klientele sa uvažovalo s vyšším podielom ruských návštevníkov, ktorých počty do roku 2015 rástli a ktorí obľubujú luxusné hotely. Kríza a embargo však tieto zámery upravili a dnes sa toto zariadenie profiluje hlavne ako špičkový kongresový hotel. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov Tamara Šatanková.

 

,,Pobyty v Alexandrovi obľubuje hlavne solventnejšia klientela a mladší klienti. Za rok od svojho otvorenia si už vie nájsť svojich priaznivcov, ktorí sa radi vracajú. Okruh stálych návštevníkov sa rozširuje a hotel sa stal jedným z najnavštevovanejších zaradení v kúpeľoch. Pravidelne sa v jeho exkluzívnych priestoroch konajú kongresy, školenia, semináre, workshopy, teambuildingy, obchodné stretnutia, ale aj svadby a zábavy. S kapacitou 300 kongresových miest je na východ od Vysokých Tatier najväčším kongresovým hotelom v Prešovskom kraji. Ceny prenájmov sál pre kongresy sú veľmi prijateľné, pri 300 osobách je to 360 eur na 24 hodín. Pritom organizátori kongresov dostávajú množstevné  zľavy na ubytovanie vo výške 15-25%. Lákadlom je aj  špičkové technické vybavenie kongresového centra, moderná kuchyňa, pekné prostredie, ústretový personál a dlhoročné skúsenosti v oblasti kongresovej turistiky, čo zaručuje vysokú úroveň a komplexnosť poskytovaných služieb,“ vymenovala T. Šatanková.

 

Dodala, že obsadenosť hotela sa v atraktívnych termínoch blíži až k 100 percentám a už počas prvého – štartovacieho roku bola na sľubnej úrovni. Alexander od začiatku vsadil na vysokú úroveň služieb a preto ambiciózny personál prijímal a vyškolil na mieru priamo pre svoje zariadenia. Hotel sa zapísal do povedomia návštevníkov vynikajúcou kuchyňou a bohatými možnosťami trávenia voľného času v atraktívnom prostredí svetoznámych kúpeľov.

 

Alexander má svoje vlastné wellness, kde hostia na jednom mieste nájdu všetko na relax. Využiť môžu whirlpool, fínsku a parnú saunu, ochladzovací bazén, prívalovú sprchu, tropickú a masážnu sprchu, tepidárium, fitness, ale aj širokú ponuku rôznych masáží. Okrem toho je hotel Alexander prepojený spojovacou chodbou priamo s hotelom Ozón, kde majú zadarmo k dispozícii aj tamojšie ešte väčšie Wellness SPA, s vodným a saunovým svetom. Je to najobľúbenejšie zariadenie kúpeľov, ktoré má aj veľký krytý bazén.

 

 

Nový hotel Alexander otvorený v januári 2016, vznikol komplexnou prestavbou bývalého hotela Minerál, ktorý viackrát zmenil majiteľov a bol dlhšie uzatvorený. Akciová spoločnosť Bardejovské kúpele ho odkúpila od banky a s investíciami vo výške cca 5,6 mil. EUR  ho prerobila na špičkový štvorhviezdičkový kongresový hotel. Bardejovské kúpele boli v posledných rokoch, ale aj v minulosti obľúbeným cieľom ruských návštevníkov. V roku 1821 sa tu zastavil cestou z kongresu v Ľubľane ruský cár Alexander I. Ochutnal vodu z Lekárskeho prameňa a zachoval sa aj pohár, z ktorého pil. Cár sa zúčastnil aj na skvelom bankete a údajne sa na ňom tak dobre cítil, že spontánne zvolal: ,,Tu žiť a zomrieť“. Bardejovské kúpele majú aj ďalší hotel nazvaný podľa historickej osobnosti. Je to vlani zrekonštruovaná Alžbeta (kedysi Deák), kde bola v roku 1895 ubytovaná cisárovná Alžbeta, nazývaná Sisi, manželka Františka Jozefa I.

 

Bardejovské kúpele sú ideálnym miestom pre všetky formy kongresovej a incentívnej turistiky, ktorá je modernou formou motivácie a odmeňovania zamestnancov, manažérov, obchodných partnerov, spolupracovníkov či top klientov.  Práve pre nich kongresový hotel Alexander ponúka ubytovanie v 75 luxusne zariadených izbách pre 150 osôb, z toho je 5 apartmánov a 5 bezbariérových izieb. Izby sú komfortne zariadené, vybavené LCD TV, internetom, telefónom, minibarom a trezorom. V hoteli je k dispozícii až 300 kongresových miest v 3 variabilných riešeniach. Technické vybavenie určené na kongresy je na najmodernejšej úrovni. Patrí sem napríklad klimatizácia, vysokorýchlostné wifi pripojenie na internet, dataprojektory, ozvučenie, mikrofóny, LCD TV a DVD prehrávač, premietacie plátno, office služby, rečnícky pult, flipcharty a tlmočnícke zariadenie.

 

Klienti si priamo v kúpeľoch užívajú wellness a rekondičné pobyty, kúpanie, relax, procedúry, lyžovačku, galavečery, živú hudbu, kulinárske špeciality, gurmánske lahôdky, ochutnávky a konzumácie vín a množstvo ďalších akcií pripravených na mieru. Okrem toho majú k dispozícii výlety do mesta UNESCO – Bardejova a jeho okolia, alebo do blízkeho Poľska. To všetko v jedinečnom prírodnom prostredí, v oáze kľudu a čistého vzduchu plného kyslíka. V Bardejovských kúpeľoch je veľa možností, ako využiť voľný čas. V lete je pre klientov k dispozícii vonkajšie kúpalisko s vyhrievanou vodou. Poteší aj soľná jaskyňa v ubytovacom zariadení Alžbeta, kde bývala aj cisárovná Sisi. Pre milovníkov športu kúpele ponúkajú 6 tenisových kurtov, squashové ihrisko, bowling bar, petang, minigolf, požičovňu bicyklov. Najobľúbenejšie je Wellness SPA v hoteli Ozón s vodným a saunovým svetom.

 

Bardejovské kúpele, a. s., patria medzi špičku slovenského kúpeľníctva s dlhoročnou tradíciou. Prvá písomná zmienka o kúpeľoch pochádza už z roku 1247, väčší rozmach kúpeľov nastal v prvej polovici 18. storočia. V šesťdesiatych rokoch 18. storočia pribudli prvé murované budovy a to je považované za oficiálny vznik kúpeľov. V kúpeľoch okrem rakúskej cisárovnej Alžbety (Sisi) pobýval aj rakúsko-uhorský cisár Jozef II. (1783), Mária Lujza, neskoršia manželka cisára Napoleona (1809), ruský cár Alexander I. (1821) a poľská kráľovná Mária Kazimiera Sobieska, manželka poľského kráľa Jána III. Sobieského.

 

Viac informácií na: www.kupele-bj.sk

Centrálne rezervačné oddelenie: Tel.: 054/477 4346, 477 2717, e-mail: rezervacie@kupele-bj.sk, pk@kupele-bj.sk

 

Lázně Luhačovice jsou krásné, ale mají i zajímavé okolí

Lázně Luhačovice jsou krásné, malebné a léčivé v každé roční době. Vždy znovu a znovu okouzlují návštěvníky rozmanitou architekturou, krásným okolím a všudypřítomnou zelení. Lázeňské městečko Luhačovice leží v malebném údolí chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty. Okolní příroda je nedotčená a poskytuje množství možností na turistiku. Unikátní léčivé prameny činí z Luhačovic špičkové léčebné lázně v celoevropském měřítku. Akciová společnost Lázně Luhačovice je největším poskytovatelem lázeňských služeb v Luhačovicích a specializuje se především na lázeňskou léčbu onemocnění dýchacích cest. Nejznámějším léčivým pramenem je Vincentka a její účinek z pramene je nenahraditelný.  Lázně Luhačovice jsou jedinečné v každém ročním období. Ať už se do nich vydáte na dovolenou či v nich podstoupíte špičkovou lázeňskou léčbu, pomůžou vám zapomenout na starosti všedních dnů. V Luhačovicích si skutečně odpočinete. I pro místní je to jedno z nejkrásnějších a nejatraktivnějších míst na bydlení a práci.

 

TURISTICKÉ TRASY

Luhačovice pěšky. Lehčí terény pro procházky najdete přímo v lázeňských parcích. V centru lázní se nacházejí zajímavá místa a lázeňské domy slavného architekta Dušana Jurkoviče. Pěkná procházka vede přes promenádu k Luhačovické přehradě, kterou je možné pohodlně obejít. Luhačovicemi a jejich zeleným okolím prochází několik upravených lázeňských tras. Výchozí místa těchto tras se nacházejí přímo u pramenů Aloiska a Ottovka. Zkušení turisté využijí turistické značené stezky, které v Luhačovicích začínají.

Nordic walking (severská chůze). Patříte-li k příznivcům nordic walking nebo si jej chcete pouze vyzkoušet, v Luhačovicích najdete ideální příležitost. Moderní sportovní aktivita není omezena věkem ani fyzickou kondicí. Začátečníkům nordické chůze rádi zapůjčí hole v lázeňských hotelech.

 

CYKLOTRASY

Luhačovice na kole. Luhačovice se plně otevřely cyklistům a nově pro ně vyznačily trasy až do centra lázeňské zóny. Parkem cyklisté mohou projet pouze po vyznačených cestách. Na pískových plochách, náměstích a frekventovaných kříženích musí cyklista z kola sesednout. Přijedete-li do Luhačovic s vlastními koly, můžete si je bezplatně uschovat v lázeňském areálu nedaleko ubytovacích zařízení. Hosté bez vlastních bicyklů si mohou kola zapůjčit a pobyt v Luhačovicích si tak zpříjemnit aktivním pohybem. Okolí Luhačovic skýtá zajímavé trasy pro začátečníky, kteří preferují nenáročný terén. Na své si však přijdou i náročnější cyklisté. Nejoblíbenější cyklostezkou pro nenáročné cyklisty je trasa, která spojuje lázeňské centrum s Luhačovickou přehradou (v délce cca 5 km). Přehradu je možné objet kolem dokola. Aktivní cyklisté ocení značené cyklotrasy v luhačovickém okolí.

Luhačovice na in-line bruslích. Dovolenou v Luhačovicích si můžete zpestřit také projížďkou na kolečkových bruslích. In-line stezka dlouhá cca 4 km vede kolem Luhačovické přehrady.

Vyhlídkové jízdy autovláčkem. Od května do září jezdí v Luhačovicích vyhlídkový vláček. Nabízí různé okruhy – na přehradu, do Řetechova nebo okruh po minerálních pramenech.

 

VÝLETY DO OKOLÍ

Rádi poznáváte nová místa? V okolí Luhačovic naleznete řadu krásných přírodních, kulturních i historických památek. Rozmanitost činí ze Zlínského kraje velmi oblíbenou turistickou oblast. Ve Zlínském kraji se setkávají tři národopisné celky – svérázné Valašsko, pohostinné Slovácko a úrodná Haná.  Na zdánlivě malém území navštívíte lázně, hory či vinařské oblasti. Poznáte pozůstatky Velkomoravské říše a řadu cenných historických staveb včetně ojedinělé baťovské funkcionalistické architektury.

Aktuální nabídka výletů do okolí

Pokud nechcete cestovat na vlastní pěst, podívejte se do nabídky cestovní agentury Luhanka (patří a. s. Lázně Luhačovice). Určitě si vyberete! Láká vás výlet na místo, které Luhanka aktuálně nenabízí? Vyberte si z následujících tipů a zájezd pro skupinu 4 a více osob pro vás Luhanka zařídí. Dle počtu účastníků zajistí dopravu mikrobusem či autobusem a průvodce s češtinou, němčinou, angličtinou nebo ruštinou.

 

Tipy cestovní agentury Luhanka 

 

VALAŠSKO

Zalesněné horské hřbety a hluboká údolí, zelené stráně, staré roubené chalupy, lidové tradice a tradiční kuchyně, takové je Valašsko. Patří k němu část Beskyd, Vsetínské vrchy, Soláň a hřeben Javorníků s nádhernými výhledy, dřevěné kostely, rozhledny a známý skanzen.

Zlín (25 km) – město s unikátní funkcionalistickou architekturou. Zlín je významným průmyslovým, obchodním a kulturním centrem východní Moravy. Krajské město získalo svůj ojedinělý funkcionalistický vzhled díky dlouholetému působení obuvnické firmy Baťa. Dnes sídlí v původních obuvnických budovách různé instituce. Zrekonstruované tovární prostory 14/15 Baťův institut nabízí útočiště pro muzeum. V objektech se nachází Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, Muzeum jihovýchodní Moravy a Obuvnické muzeum. Místní expozice představují témata typická pro Zlínský kraj: obuvnictví, animované a trikové filmy Karla Zemana a Hermíny Týrlové či cestovatele Zikmunda a Hanzelku. Turistickou atrakcí města je Zlínský mrakodrap, budova č. 21. Vyhlídková terasa v 16. etáži skýtá jedinečný výhled na Zlín a jeho okolí. Ve stejném patře čeká na návštěvníky útulná kavárna.

Zámek Lešná, ZOO Zlín (35 km) – cesta kolem světa za jeden den. Zámek Lešná pochází z 19. století. Zaujme unikátní dřevořezbářskou výzdobou a bohatými sbírkami orientálního porcelánu. V suterénu zámku představuje své expozice Přírodovědecké muzeum. V mořských akváriích a teráriích se seznámíte s rozmanitými druhy živočichů včetně plazů. Zámek obklopuje anglický park a volně přechází v oboru se zoologickou zahradou.

Zlínská ZOO patří k nejvyhledávanějším zoologickým zahradám v České republice. Areály jsou rozdělené podle jednotlivých kontinentů. Za jeden den podniknete cestu kolem světa a poznáte typické zástupce zvířat všech představovaných světadílů. Unikátní zážitek nabízí tropická hala Yucatan a Zátoka rejnoků. Rejnoky si můžete nejen pohladit, ale i nakrmit krevetami.

Vizovice (20 km) – město s vůní slivovice. Malebné městečko Vizovice je bránou Valašska a rodištěm valašského krále Bolka Polívky. Vizovice mají bohatou historii a řadu krásných památek. Turistům nabízejí zajímavé kulturní akce a nádhernou okolní přírodu. Vyhlášené Vizovické trnkobraní či největší rockový festival Master´s of Rock každoročně přitáhnou velké množství návštěvníků.

Zámek. Vizovický zámek představuje monumentální architekturu slohu Ludvíka XVI. Typické bohatě zdobené interiéry zámku doplňuje venkovní francouzský a anglický park. Barokní, rokokový a empírový nábytek zámku je původní. Památka se pyšní rozsáhlými sbírkami obrazů nizozemských malířů a porcelánu. V zámecké čokoládovně mohou návštěvníci ochutnat výbornou čokoládu vyrobenou přímo ve Vizovicích.

Vizovické pečivo. Od 19. století se ve Vizovicích vyrábí jedinečné figurální pečivo. Původně se peklo jen na vánoční a velikonoční svátky. Každá figurka je vyrobena ze dvou základních surovin – vody a mouky – a má svůj symbolický význam. Originální pečivo je zajímavým dárkem či suvenýrem z Vizovic!

Distillery Land. Ve Vizovicích sídlí světoznámá likérka R. Jelínek. Společnost RUDOLF JELÍNEK, a. s., staví na tradici palírenství, kterou aktivně představuje široké veřejnosti.
Firma nabízí exkurze za poznáním historie firmy a výroby destilátů. Exkurzní trasa zahrnuje návštěvnické centrum s podnikovou prodejnou, kinosál, pěstitelskou pálenici, provoz egalizace s obřími dřevěnými sudy (zrání destilátů), stáčírnu (plnění láhví) a degustační místnost. Během své návštěvy ochutnáte skvělou slivovici, navštívíte nejmodernější zařízení na výrobu destilátů. Součástí exkurze je expozice whisky s dubovými sudy. Z širokého sortimentu zdejších alkoholických produktů si můžete zakoupit tekutý suvenýr v místní podnikové prodejně.

Více o Zlíně a další tipy – Zámek Lešná, ZOO Zlín, Vizovice, Valašské Klobouky, Rožnov pod Radhoštěm, Nový Jičín, Pustevny, Štramberská trúba

 

SLOVÁCKO

Slovácko je krajem plným tradic, památek, folklóru, vína a tradičních dobrot. Téměř u každé slovácké obce najdete vinice a vinné sklepy. Slovácku patří hned tři moravské vinařské podoblasti – slovácká, velkopavlovická a mikulovská. Celé Slovácko protkávají naučné stezky věnované vinařství. Oblast je proslulá četnými vinařskými akcemi, vinobraními, košty či slavnostním zarážáním hory.

Vlčnov (20 km) – Jízda králů. Vlčnovské slavnosti s tradiční Jízdou králů, zapsanou na seznam světového nehmotného kulturního dědictví UNESCO, patří k nejnavštěvovanějším festivalům v České republice. Mladí chlapci projíždějí vesnicí na opentlených koních a vyvolávají prastaré verše na oslavu svého krále. Slavnost doprovází bohatý folklorní program a ukázky obyčejů a zvyků moravského Slovácka.

Více o Jízdě králů a další tipy – Uherské Hradiště, Hostětín, Uherský Ostroh, Modrá, Velehrad, Baťův Kanál, zámek Buchlovice, hrad Buchlov, Strážnice, Lednice

 

HANÁ

Haná – malebná rovinatá krajina rozlehlých úrodných polí a chráněných lužních lesů, leží v samém srdci Moravy. Vyniká přívětivým klimatem, památkami UNESCO, regionálními lahůdkami, folklorem s bohatě zdobenými kroji i velmi svérázným nářečím.

Kroměříž (52 km) – hanácké Athény. Kroměříži se pro unikátní soubor architektonických památek a půvabných zahrad přezdívá „hanácké Athény“. Od roku 1999 je barokní město zapsáno do seznamu chráněných památek UNESCO. Město založil biskup Bruno ze Šumburku. Jeho hrobku najdete v kostele sv. Mořice v centru města. Kroměříž se pyšní arcibiskupským zámkem s překrásně zdobenými sály a zámeckou obrazárnou. Krásu města podtrhují kroměřížské zahrady a podzámecký anglický park s exotickými dřevinami. Velký význam pro Kroměříž mají arcibiskupské vinné sklepy, kde se vyrábějí originální mešní vína.

Další tipy –  Hostýn, Olomouc

 

Více informací je na: www.HotelAlexandria.cz , www.lazneluhacovice.cz

 

Urobte si na Zámku Vígľaš základňu pre výlety do okolia

Zámocký hotel The Grand Vígľaš si počas leta pripravil pre svojich hostí netradičné osvieženie. V rámci akciového pobytu Leto na zámku získajú návštevníci ako bonus vstup zdarma do jedného z dvoch akvaparkov na strednom Slovensku. Hostia majú na výber celodenný pobyt v Aquathermale Strehová, alebo v Holidayparku Kováčová. Okrem každodenného využitia vlastného wellness zámku Vígľaš si tak môžu návštevníci spestriť pobyt aj rozsiahlou ponukou vodných radovánok v okolí. Informovala o tom marketingová manažérka hotela Katarína Lenhardtová.

 

,,Každý, kto si zakúpi pobyt Leto na zámku si môže ľubovoľne zvoliť jeden z dvoch akvaparkov, do ktorého mu na recepcii nášho hotela poskytneme voľnú vstupenku. Záujemcovia tak môžu kombinovať zámocký luxus s výhodami letných stredísk a kúpalísk. Bohatá ponuka možností na letné výlety po okolí sa však akvaparkami nekončí. Hostia majú na výber aj prírodné kúpaliská v tajchoch v okolí Banskej Štiavnice, či vodné nádrže ako je napríklad Ružiná, alebo mestské kúpaliská s vonkajšími bazénmi (Sliač, Banská Bystrica). Potešia ich aj hrady  a zámky, banské mestá a ich pamiatky (Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Kremnica, Špania dolina, ale aj hory – Donovaly),“ vymenovala K. Lenhardtová.

 

Dodala, že v rámci letných pobytov na zámku si hostia môžu vychutnať príjemné ubytovanie bez prehriatých izieb. Zároveň si užijú vodné radovánky v zámockom hotelovom wellness centre (Wellness – Queen Barbara Spa), ktoré je pomenované po kráľovnej Barbare Celjskej, ktorá tu ako kráľovná a manželka cisára Žigmunda dlhé roky žila a spravovala okolité panstvo. Ubytovaným hosťom je k dispozícii bazén s protiprúdom, vírivka, infrasauna, fínska sauna, ochladzovací bazén a rôzne druhy masáží. Zámocký hotel The Grand Vígľaš**** je miesto, kde sa spája história s luxusnými službami.

 

Počas leta pre návštevníkov zámku pripravili rôzne podujatia. Pravidelne každé dva týždne v piatok si môžu vychutnať dobrý film v Letnom kine na nádvorí (28.7.,11.8.). Pre dospelých hostí je pripravená 18.8. degustácia vína v sprievode klavíra. Priaznivci tanečných zábav určite ocenia tradičnú Ľudovú zábavu (4.8.). Jednou z najväčších akcií bude tematická The Grand retro show 12.8.

 

Na vstupnom nádvorí nájdu aj neubytovaní návštevníci príjemnú kaviareň, prístupné hradby s výhľadom do okolia, ako aj historické delo. Prehliadky vnútorných častí zámku organizujú  denne o 11:00, 13:00 a 15:00 za poplatok. Pre ubytovaných hostí a skupiny vie personál zabezpečiť historické programy, vrátane dobovej muziky a tancov, živých atrakcií, sokoliarov a vtáčkarov, šermiarov či rytierov. Zo športových aktivít si môžu návštevníci vybrať napríklad tenis na kurtoch priamo vo Vígľaši, jazdu na koňoch v novobudovanom areáli v Pstruši, golf na 18 jamkovom ihrisku Tri duby Sliač, adrenalínové a vyhliadkové lety na Sliači, cyklovýlety po okolí a lyžovačku a ZIP WIRE (jazdu na kladke) v neďalekom rezorte Košútka. Sídlo uhorských kráľov čaká práve na vás, ponuka je bohatá.

 

Holidaypark Kováčová

Holidaypark Kováčová je novovybudovaný moderný areál s 9 bazénmi, vzdialený len 18 km (20 min.) od Zámku Vígľaš, v ktorom prežijete príjemné chvíle oddychu v termálnej minerálnej vode. Pri vrte má termálna voda teplotu 48,5 °C. V bazénoch vás čaká termálna voda, ktorá je hypotonická, minerálna, síranovo-hydrouhličitanová, vápenato-horečnatá, s príjemnou teplotou od 26 do 38 °C. Otvorené majú od 9.00 do 21.00 hod. Nový Holidaypark vznikol na mieste pôvodného termálneho kúpaliska. V roku 2013 bola časť areálu prebudovaná, vďaka čomu je Holidaypark pripravený ponúknuť návštevníkom oddych v príjemnej termálnej vode celoročne. Rovnakú vodu, ako využíva Holidaypark Kováčová, využívajú aj Kúpele Kováčová a Národné rehabilitačné centrum, ktoré sa tiež nachádzajú v obci Kováčová. Obec je dopravne vynikajúco dostupná, je priamo pri rýchlostnej komunikácii, ktorá spája Bratislavu s Banskou Bystricou.

http://holidaypark.sk/

 

Aquathermal Strehová

Aquatermal Strehová sa nachádza na južnom Slovensku v obci Dolná Strehová (obec je vzdialená 43 km od Zámku Vígľaš). Ponúka 3 kryté bazény, saunu, vírivku a tepidárium a 6 vonkajších bazénov  s atrakciami, vírivé a oddychové bazény, 50 m tobogan. Wellness centrum je otvorené od 10:00 – 22:00 hod. Vonkajšie bazény: otvorené sezónne a to v mesiacoch jún až začiatok septembra. Vnútorné bazény zahŕňajú: vnútorný oddychový bazén s termálnou vodou /32°C-33°C/, vnútorný vírivý bazén s termálnou vodou /35°C-36°C/ a vnútorný detský bazén s hríbikom a nosorožcom /32°C-33°C/.

http://www.strehova.sk/

 

V okolí zámku Vígľaš sú tieto ďalšie možnosti výletov:

Podpolianske múzeum – výstava hmotných a duchovných artefaktov Podpoľania Detva Expozícia drevených vyrezávaných krížov – Detva (13km/15min)

Raticov vrch – kostol a kapucínsky kláštor na podpolianskych lazoch (25 km/25min)

Banská Štiavnica –  kultúrna pamiatka UNESCO (43 km/35min)

Banská Bystrica – mestská pamiatková rezervácia, gotický hrad, pamätník SNP (35km/35min)

Kremnica – Kremnická mincovňa, najstaršia mincovňa na svete (47km/35min)

Hronsek – pamiatka UNESCO, evanjelický artikulárny drevený kostolík (25km/25min)

Špania dolina – pamiatková rezervácia ľudovej architektúry (45km/35min)

Zvolenský zámok – gotický zámok z roku 1360 – národná kultúrna pamiatka (15km/18min)

Pustý hrad – hradný komplex, zrúcanina – Zvolen (15km/18min + peší výstup 1hod)

Čiernohronská železnica (úzkokoľajka), kultúrna pamiatka, Čierny Balog (53km/50min)

Divín – zrúcanina hradu, kaštieľ v podhradí (27 km/25min)

vodná nádrž Ružiná – vhodná na kúpanie v letných mesiacoch (27 km/25min)

kúpele Sliač (18km/20min), kúpele Kováčová (18km/20min)

lyžiarske stredisko Košútka – Hriňová (23km/25min), lyžiarske stredisko PARK SNOW Donovaly (60 km/45min), lyžiarske stredisko SKI Králiky (40 km/40min)

Folklórne slávnosti pod Poľanou – amfiteáter v Detve (2. júlový víkend v roku) vzdialenosť od zámku 13km alebo 15 minút autom

Očovská folklórna hruda – folklórny festival v Očovej – august (7km/7min)

Medzinárodné letecké dni – Sliač – posledný augustový víkend (18km/20min)

Radvanský jarmok – Banská Bystrica – zaradený v zozname nehmotného kultúrneho dedičstva (35 km/35min)

 

Viac informácií je na www.grandviglas.com

Rezervácie: 045 5245795-96, recepcia@grandviglas.com

Založení firmy s garancí rychlého založení


Službu virtuální sídlo firmy v Praze nabízí řada firem. Klienti si mohou vybrat z nejrůznějších balíčků služeb. Někteří zákazníci využijí široké portfolio služeb – od přebírání vzkazů a korespondence, přes její skenování až po vedení účetnictví. Jiným postačí pouhé zajištění adresy pro potřeby obchodního rejstříku. Specializované firmy pomohou svým klientům i se založením firmy a v průběhu její činnosti jí zajišťují veškerou administrativu. Podnikatelé se tak mohou naplno věnovat svému podnikání a nemusí ztrácet svůj drahocenný čas.

Seriózní firmy poskytují při založení firmy svým klientům rovněž virtuální sídlo firmy i s denní recepcí. Klientům ušetří nemalé náklady spojené s prací asistentky a recepční. Asistentku si tak mohou dovolit i podnikatelé, kteří svou činnost vykonávají sami, bez zaměstnanců. Pracovníci recepce zajistí přebírání pošty a o každé došlé zásilce svého klienta informují. Klienti si pak mohou zvolit způsob přebírání korespondence:

  • osobní vyzvednutí kdykoliv během dne na recepci,
  • pravidelné přeposílání pošty na adresu jiné provozovny klienta nebo
  • skenování a okamžité posílání emailem.

Získejte vlastní firmu do deseti dnů

Obrátíte-li se v tomto směru na společnost Profi-kancelář s.r.o., máte vyhráno. Jde o dlouhodobého specialistu v této oblasti. Ten se o vás postará od A až do Z. Po vstupní konzultaci, kde budou vyřknuty vaše požadavky, dojde k realizaci. Ta nabývá hned dvou odlišných podob z hlediska celkové doby vyřízení.

  • Standardní založení do deseti dnů
  • Expresní založení do pěti dnů

Pakliže nedojde k naplnění těchto termínů, máte garanci v tom, že novou firmu získáte zcela zdarma.

Proč právě založení firmy na klíč?

Ve své podstatě se jedná o nejlevnější variantu, jak se domoci plnohodnotné společnosti psané na vaše jméno. Založení firmy odpovídá požadavkům zákazníka. Čistá historie, předdefinované živnosti, práce, struktura a další věci.

Po pěti nebo deseti dnech obdržíte tři důležité listiny a jste právoplatný majitel či majitelka nové s.r.o.

  • Živnostenský list
  • Výpis z obchodního rejstříku
  • Osvědčení o registraci na finančním úřadu

Šetřete čas a peníze

Přenechte založení firmy a její umístění do virtuálního sídla firmy v Praze skutečným odborníkům a vyvarujte se určitým nepříjemnostem a chybám při realizaci svépomocí. Využijte předkládaných garancí firmy Profi-kancelář s.r.o. a především jejích dlouhodobých zkušeností. Zakládání nových společností nebylo nikdy tak snadné, jako dnes, což si ověříte sami na vlastní kůži.

GDPR – kdo ochrání česká data?

Praha 21.7.2017 — České firmy čeká po změnách souvisejících s EET v roce 2018 další, mnohem komplexnější úkol – přizpůsobení evropskému nařízení GDPR o ochraně osobních údajů. Vzhledem k nárokům GDPR na informační systémy jsou pro firmy klíčovými partnery IT dodavatelé a integrátoři. Jak jsou na tuto úlohu připraveni?

Asociace za lepší ICT řešení o.p.s. oslovila během června přes 600 českých dodavatelů podnikových informačních systémů. Zahrnuti byli autorizovaní dodavatelé nejrozšířenějších podnikových aplikací a všichni čeští výrobci ERP a účetních systémů. Zjistili jsme, že připraveno pomoci klientům s implementací GDPR nařízení je v tuto chvíli pouhých 5 procent dotázaných. Plně připravené jsou dle dodavatelů systémy ABRA, Helios Green, Microsoft Dynamics CRM, OpenText a částečně ESO9, KARAT, KISS, M-Files, QI, Team-Online. Kompletní výsledky průzkumu a GDPR-ready dodavatelé jsou k dispozici na: https://lepsi-reseni.cz/informacni-systemy/gdpr-ready-dodavatele/

Zároveň jsme zkoumali informace o novém zákoně o ochraně osobních údajů na webových stránkách 800 českých IT firem. Svým klientům a potenciálním zákazníkům nabízí alespoň základní informace ke vlivu GDPR na informační systémy necelých 8 procent. Jako příklad dostatečného informování k dané problematice mohou posloužit společnosti Gordic, Konica Minolta, Microsoft, OKsystem či Trask solutions. Žel poměrně častým přístupem je mlčení či nesmělé prohlášení „že situaci analyzují”, kterou můžeme najít například na webu společnosti Stormware, jejíž systém používají tisíce malých a středních firem v ČR jako hlavní úložiště citlivých osobních údajů. Vzhledem k předpokládaným kompetencím překvapila absence informací v českém jazyce ze strany společností Oracle či SAP. Na rozdíl od zavedení podpory pro EET, která spočívá ve výměně datových vět s vládními servery, nařízení GDPR vyžaduje mnohem komplexnější implementaci. Kromě vyšší ochrany, protokolování přenosů či anonymizace osobních údajů musí podnikový systém zajistit shromáždění a možnost úpravy či blokace těchto dat. Nová pravidla se týkají i na IT úzce navázaných procesů a dokumentů, které musí zaměstnanci a zákazníci všem firmám odsouhlasit, ideálně ještě před účinností zákona 25.5.2018.

Ředitel Asociace za lepší ICT řešení o.p.s., Marek Dědič ke zjištění dodává: “Ačkoliv finální znění evropského nařízení je k dispozici od 27.4.2016, čekáme v Česku opět na oblíbenou poslední chvíli. Přitom je zavádění požadavků nařízení GDPR ideální příležitostí pro firmy i jejich dodavatele vylepšit firemní procesy a posílit celkovou kybernetickou bezpečnost a odolnost informačního systému – a to chce snad každý. Asociace na webu www.lepsi-reseni.cz proto přináší výklad požadavků GDPR nařízení i přehledy souvisejících služeb.”

Zvažujete založení nové společnosti?


Chystáte se podnikat a k uskutečnění této myšlenky vás dělí už jen jediný rok v podobě založení firmy? Říkáte si, že prostě zajdete na příslušný úřad a bude vše vyřízeno? Ono to bohužel nemusí být tak jednoduché a proces jak založit firmu se může protáhnout.

Vyznat se v zákonech a předpisech ohledně založení firmy vyžaduje buď velké zkušenosti, nebo značnou trpělivost a snahu. Pokud není zakládání společností vašim denním chlebem a studium zákonů koníčkem, bude pravděpodobnější druhá varianta. I přes vaši snahu se však může všechno protáhnout a zkomplikovat. Potřebujete mít svou firmu založenou rychle a bez zbytečných průtahů a starostí? Pak je tu ještě jedna možnost, která bude pro vás ta pravá. Obraťte se na specializovanou firmu, která vše potřebné zařídí za vás.

Hledáte odpověď na otázku jak založit firmu?

Jestliže chcete založit firmu, musí vaše kroky nejdříve směřovat k notáři. Zde sepíšete společenskou smlouvu o založení společnosti – je nutné, aby v ní byly uvedeny všechny náležitosti jako název firmy, sídlo, společníci apod. Dalším krokem, jak založit firmu je, že musíte získat všechny potřebné živnostenské listy a povolení k podnikání. Ve třetí kroku je nutné firmu nechat zapsat do obchodního rejstříku.

Kolik vás to bude stát?

Založení firmy je náročné z hlediska financí. V první řadě počítejte s tím, že jen za správní poplatky a za notářský zápis utratíte několik tisíc Kč. Do nové firmy je nutné vložit minimální kapitál. Jeho výše je 1 Kč, ale zároveň ona 1 koruna nemůže být rozpočítána mezi několik společníků, neboť výše vkladu pro každého společníka musí být právě minimálně 1 Kč.

Můžete to nechat na jiných

Kromě tohoto existuje ještě jeden – mnohem příjemnější způsob, jak založit firmu. Je možné si zaplatit společnost, která všechny formality zařídí za vás. Stále oblíbenější je také nákup již hotových společností. Aby tyto procesy jsou totiž mnohem výhodnější finančně i časově!

Kancelář v Praze budí respekt

Případní obchodní partneři a zákazníci dávají přednost firmám, které mají sídlo firmy v Praze, případně v dalších větších městech. Důvod je prostý. Sídlo firmy v centru velkého města budí u lidí mnohem větší důvěru nežli v případě, kdy budete mít kanceláře a sídlo firmy uvedené na adrese nějaké malé zapadlé vesničky. A právě virtuální kancelář Praha vám může přinést mnohem větší renomé. A to i v okamžiku, kdy vaše firma není na trhu příliš dlouho a nemůže se kvůli tomu pochlubit rozsáhlými referencemi.

Dobrá adresa Praha

Lukrativní adresa v Praze pak samozřejmě přispěje i k tomu, že budete mít šanci získat více obchodních partnerů a zákazníků. Tím se logicky zvýší firemní zisky. Virtuální kancelář Praha není v dnešní době žádnou výjimkou. Na adrese vlastně skutečně nesídlíte, neoperujete odtud každý den. Pouze zde máte oficiální sídlo. Součástí pronájmu může být ale například i přepojování telefonních hovorů, zpracování pošty, služby recepční a další domluvený servis.

Zaplatíte pouze stovky korun měsíčně

Cena za výhodnou službu virtuální kancelář Praha přitom není nijak vysoká. Řádově se jedná o stovky korun měsíčně. Pokud si uvědomíte, kolik by vás stál klasický pronájem kancelářských prostor, jde opravdu o pouhý zlomek ceny. A přitom je nutné opět zdůraznit, že pronájmem virtuální kanceláře v Praze získáte celou řadu výhod a nenese to prakticky žádné nevýhody. Virtuální kancelář je samozřejmě zcela legální. Pronájmy virtuálních kanceláří jsou dnes u nás zcela běžné a často je využívají i renomované obchodní korporace. Zjišťují totiž, že se jim vyplatí v mnoha ohledech více nežli klasické pronájmy kancelářských budov.

Slovenská značka prerazila s jedinečným produktom vo Veľkej Británii

Produktovou novinkou na Slovensku a v zahraničí je mrazom sušené ovocie značky BRIX. Ide o revolučnú metódu spracovania ovocia, s ktorou prišla na slovenský trh prievidzská firma. Napriek tomu, že funguje len od začiatku roku 2017, podarilo sa jej preraziť i v zahraničí. Svoj podiel má na tom najmä dohoda s jedným z najväčších svetových internetových obchodov – Amazonom. Výrobky BRIX predávané cez Amazon slávia úspech najmä vo Veľkej Británii, ale postupne si nachádzajú svoju spotrebiteľskú základňu i v Írsku, Francúzsku, Dánsku a na Cypre. Informoval o tom Roman Remiš, konateľ spoločnosti LPT EU, ktorá vlastní značku BRIX.

„Sme radi, že i keď sme stále vo fáze start-upu, sa nám darí takýmto spôsobom si budovať domácu i zahraničnú klientelu. V rámci Európy je našim výhradným distribútorom práve Amazon. Stále pribúdajú ďalšie a ďalšie štáty, kde je možné kúpiť naše ovocie. Najväčší záujem javí britská klientela o klasické balenia jedného druhu ovocia, ako sú maliny, jahody, černice, višne, čučoriedky a ďalšie, na druhom mieste sú produkty obaľované čokoládou. Tento trh je pre nás mimoriadne dôležitý, pretože je niekoľkonásobne väčší ako domáci slovenský a zároveň kúpyschopnosť obyvateľstva je oveľa vyššia. Neznamená to však, že chceme na jeho úkor zanedbávať našu prezentáciu a distribúciu na Slovensku a v Česku. Stále sa rozvíjame, pracujeme na skvalitňovaní našich produktov a rozširovaní ponuky. Medzi naše posledné novinky patrí nová povrchová úprava ovocia v čokoláde. Klasická lesklá, šelaková úprava bola nahradená matnou zmesou čokolády a drveného ovocia. Zvýraznila sa tak samotná chuť a zároveň ide o nevšednú ponuku,“ hovorí R. Remiš.

Mrazom sušené ovocie BRIX je vyrábane metódou odborne nazývanou lyofilizácia. Ovocie sa do dvoch hodín po zbere šokovo zmrazí (- 30 °C), čím sa zabezpečí uchovanie všetkých nutričných hodnôt ako u čerstvého vyzretého ovocia. Následne sa suší v špeciálnej komore pri teplote – 60 °C a postupnom zmenšovaní tlaku až po vákuum. Takto spracované ovocie si zachováva farbu, chuť, arómu, minerály, vitamíny a veľkosť. Zloženie mrazom sušeného ovocia Brix – Grown for flavour je 98 % sušiny a  2% vody. Obsahuje veľké množstvo vitamínov, karoténoidov, omega 3 a 6 – mastných kyselín, antioxidantov, minerálov a vlákniny s nízkym glykemickým  indexom.

„Okrem samotného mrazom sušeného ovocia z neho vyrábame ďalej i produkty v kombinácii s čokoládou. Používame dva druhy výberových belgických čokolád – Callebaut a Acticoa. Samotná čokoláda Acticoa je jedinečná vďaka blahodarným účinkom na zdravie človeka. Technologické postupy umožňujú podstatne vyšší obsah flavonoidov v porovnaní s čokoládou vyrábanou tradičným spôsobom. Flavonoidy z kakaa napomáhajú elasticite krvných ciev a tým prirodzenej cirkulácii krvi. Účinok sa dostaví pri konzumácii aspoň 0,2g flavonoidov za deň, čo zodpovedá 10g čokolády Acticoa,“ dodáva R. Remiš.

Brix – Grown for flavour ponúka prémiové naturálne produkty z kontinentálneho ovocia. Produkcia pochádza z panenských regiónov Srbska bez environmentálnej záťaže. Vysoko úrodná pôda, bohatá na živiny v kombinácii s intenzívnym slnečným žiarením s 300 slnečnými dňami v roku zaručuje ideálne podmienky pre rast a dozrievanie. Plodiny sú pestované tradičným organickým spôsobom so zameraním na rast a zrelosť úrody. Využíva vysoko sofistikované technológie kvôli zachovaniu a ochrane originálnej chute a kvality produktov. Spĺňa štandardy RAW a GMO FREE, je vhodné i pre vegánov, celiatikov, gurmánov a všetkých spotrebiteľov, ktorí hľadajú kvalitné výrobky a zároveň plnohodnotný chuťový zážitok z poctivej a zdravej potraviny.

Výrobky sú dostupné v eshope: www.brixproducts.com alebo prostredníctvo Amazonu: https://www.amazon.co.uk/s/ref=bl_dp_s_web_0?ie=UTF8&field-keywords=Brix+-+Grown+for+flavour&index=grocery&search-type=ss

Lázně Luhačovice pokračují v tradici kulturních programů

V pondělí 17. července 2017 v 16.30 hodin u busty Leoše Janáčka bude zahájen již 26. ročník Festivalu Janáček a Luhačovice. Hudební festival, patřící v současné době k prestižním akcím České republiky, bude uspořádán pod záštitou Jiřího Čunka, hejtmana Zlínského kraje a Prof. Evy Blahové. Jeho pořadatelem je Lázeňská kolonáda Luhačovice, o. p. s., a generálním sponzorem jsou Lázně Luhačovice, a. s. Festival Janáček a Luhačovice je spolufinancován Zlínským krajem. V řadě pěti koncertů od 17. do 21. 7. 2017 představí špičkové umělce a orchestry, jejichž samotná jména společně s vybraným koncertním programem jsou zárukou hlubokých uměleckých zážitků. Informovala o tom Milena Hrbáčová kulturní manažerka Lázní Luhačovice, a. s.

 

Dodala, že při zahajovacím koncertu festivalu (17. 7.) zazní v podání české houslové legendy Ivana Ženatého a Filharmonie Bohuslava Martinů Bruchova Skotská fantazie. Dále se mohou hosté těšit na Dvořákův Zlatý kolovrat a Janáčkovy Lašské tance.

 

Úterní večer (18. 7.) bude patřit scénickému provedení Janáčkova mimořádného díla Zápisníku zmizelého, který inspiroval operního režiséra Rocca k propojení s písňovým cyklem Edvarda Griega Děvče z hor (Haugutssa), v němž se proplétají první milostné okamžiky prosté pastýřky s mysticismem a symbolikou jarní krajiny. V hlavních rolích obou písňových cyklů se představí významná mezzosopranistka arménského původu Juliette Galstian a světový tenorista Aleš Briscen.

 

„Uvedením Zápisníku zmizelého si připomeneme Janáčkův pobyt v Luhačovicích v roce 1917, kdy si Mistr s sebou přivezl i drobné básně ve valašském nářečí, které vycházely na pokračování o rok dříve v brněnských Lidových novinách pod názvem Z péra samoukova. V daném roce 1917 se Janáček v lázních seznámil s  Kamilou Stösslovou. Citové souznění s poetickými verši umocněné jeho vzplanutím k půvabné Kamile jej inspirovalo právě ke komponování Zápisníku zmizelého, který vypráví o lásce vesnického chlapce k mladé cikánce. Skutečnost, že námět plně souzněl s tehdejším skladatelovým milostným vztahem, dosvědčuje mimo jiné také citace z Janáčkova dopisu Kamile Stösslové „Tys tou cigánkou s tím dítětem v Zápisníku zmizelého…“

Není bez zajímavosti, že autor drobných básní „Z péra samoukova.“ zůstal více než osm desítek let v anonymitě. Až v roce 1998 jej odtajnila kniha Jana Mikesky „Tajemství P. S.“. Byl jím Josef (Ozef) Kalda, jenž část svého dětství prožil v Zádveřicích na Zlínsku,“ uvedla M. Hrbáčová.

 

Středeční (19. 7.) koncert předního Slovenského komorního orchestru Bohdana Warchala s houslistou a uměleckým vedoucím orchestru Ewaldem Danelem slibuje skladby B. Brittena, P. I. Čajkovského, B. Bartóka nebo Á. Piazzolly.

 

„Leoši Janáčkovi bude věnovaný ještě čtvrteční festivalový večer (20. 7.), kdy při koncertu Písňové studánky Leoše Janáčka přivítáme světoznámou sopranistku Martinu Jankovou, vynikajícího klavíristu Ivo Kahánka a soubor Ensemble Flair s jeho uměleckým vedoucím Janem Rokytou. Je to právě lidová píseň, která pulzuje v samém srdci Janáčkovy hudby a zásadně utváří jeho osobitou řeč. Bez tohoto pramene inspirace si nelze Janáčka vůbec představit. Díky jeho sběratelské vášni se nám dochovalo bohatství nádherných písní. Do Moravské a Ukvalské lidové poezie vybral nejkrásnější z nich. Nechává je zaznít v čistém tvaru, který jim dala krajina a lidé v ní. Právě tato čistota lidové písně je také hlavním východiskem interpretů koncertu. Oba umělci světového renomé jsou svým původem pevně spojeni s půvabně zvlněnou krajinou Janáčkova rodného Lašska,“ konstatovala M. Hrbáčová.

 

Na závěr festivalu v pátek (21. 7.) se představí v kostele svaté Rodiny společně s komorním orchestrem Filharmonie Bohuslava Martinů proslulá cembalistka a varhanice Katta (Kateřina Chroboková) nejen jako autorka a interpretka vlastních skladeb Veni sancte Spiritus a Slavkof, ale také J. S. Bacha. V podání komorního orchestru zazní Dvořákova Serenáda E dur a Vivaldiho Koncert g moll.

 

Doprovodný program festivalu nabízí koncert Pěveckého sdružení moravských učitelů, oblíbenou a žádanou komentovanou vycházku po Luhačovicích seznamující hosty s historií pobytů Mistra Janáčka a v neposlední řadě besedu s PhDr. Jarmilou Procházkovou, autorkou knihy „Janáčkovy Luhačovice, genius loci et genius musicae“. Bližší informace k programu festivalu jsou k dispozici na webových stránkách www.JanacekLuhacovice.cz

 

Aktuální nabídka kulturních akcí v Luhačovicích

květen až září KOLONÁDNÍ KONCERTY
17. – 21. 7. 2017 FESTIVAL JANÁČEK A LUHAČOVICE (26. ročník)
31.7. – 11. 8. 2017 AKADEMIE VÁCLAVA HUDEČKA (21. ročník)
21. – 26. 8. 2017 DIVADELNÍ LUHAČOVICE
Přehlídka komorní divadelní tvorby (19. ročník)
6. – 9. 9. 2017 DNY SLOVENSKÉ KULTURY
Přehlídka slovenského folkloru, divadla a hudby (5. ročník)
10. 9. 2017 KLOBOUKOVÝ DEN
s Luhačovickým okrašlovacím spolkem Calma
15. – 19. 9. 2017 MEZINÁRODNÍ FESTIVAL DĚTSKÝCH FOLKLORNÍCH SOUBORŮ PÍSNÍ A TANCEM
(25. ročník)
27. 12. 2017 – 2. 1. 2018 SILVESTROVSKÝ POBYT

 

Bližší informace na www.lazneluhacovice.cz