Bazén modrá, exotika bledne

Spláchněte do vody ve vašem bazénu horkou letní slevu 20 % na veškerou bazénovou chemii Vodnář a cestu do modravých dálek můžete klidně zrušit. Tak modrou, křišťálově průzračnou a chladivou vodu, v jaké se budete moci koupat doma v bazénu, stejně nikde ve světě nenajdete.

 

Jen si to představte: zatímco ostatní, vyčerpaní vedrem, se unaveně plouží po rozpálených ulicích k přeplněnému veřejnému koupališti, vy se líně rozvalujete na lehátku ve stínu košaté jabloně a vaše paní o pár metrů dál na slunci svědomitě chytá bronz. Mírný větřík nestíhá chladit vaše rozpálená těla, takže každou chvíli si skočíte zaplavat do bazénu. Neuvěřitelná slast! Ostatně vaše děti se ráchají ve vodě od rána do večera, výskají, křičí, cákají po sobě, a jsou to ty nejšťastnější bytosti pod (žhnoucím) sluncem. A vy se těšíte, že tahle rodinná idyla na zahradě u bazénu letos vydrží nejméně do září!

 

Všechny návštěvy vám koupání ve vlastním bazénu závidí. Samozřejmě jim rádi dovolíte, aby se také svlažili. Jenže oni se pak večer obléknou a odejdou domů, ale vy? Ne, ne, ještě nejdete zapálit gril. V uších vám zní tiché volání: „Haló, haló, já jsem tady!“ To váš bazén volá po troše vaší pozornosti. Doteď sloužil vám, teď sám potřebuje péči. Jakou přesně? Zeptejte se Vodnáře, rád vám poradí.

 

Nalijme si čisté vody, radí Vodnář

Starostí s letním provozem bazénu je sice možná víc, než se domnívají ti, kteří ho k dispozici nemají a myslí si, že do něj stačí na jaře vodu napustit a na podzim ji zas vypustit. Ale žádný strach, zas tak náročné to není, navíc máte-li při ruce bazénovou chemii Vodnář. Nač rozhodně nesmíte zapomenout?

 

1. Nepodceňujte výběr dezinfekce. Co se ošetření vody v bazénu týče, máte na výběr tři možnosti, přičemž každá má svá pro a proti. Upřímně řečeno, cenově nejzajímavější stále zůstává chlorová chemie, jejíž dezinfekční a oxidační účinek zůstává nepřekonatelný. Máte v rodině alergika? Pak sáhněte po ošetřující řadě bez obsahu chlóru. Sice je malinko dražší, ale osoby citlivé na chlór tuto úpravu velmi ocení. Obáváte-li se pálení očí a podrážděné kůže, nejspíš zvolíte kyslíkovou bazénovou chemii.

Užitečným pomocníkem při rozhodování je chytrá kalkulačka, kterou najdete na našich stránkách www.bazenovachemie.cz/nase-kalkulacka/. Prozradí vám, na kolik vás péče o bazénovou vodu při použití té které varianty přijde.

 

2. Pravidelně měřte hodnotu pH. Ideální hodnota pH při použití chlorové a bezchlorové dezinfekce je 7,2 – 7,6, u kyslíkové pak 7,0 – 7,4. Přesvědčte se ideálně jednou týdně, že ph vody ve vašem bazénu je v normě. Je to důležité, protože při vyšších hodnotách riskujete zakalenou vodu, snížený účinek dezinfelce a také její zbytečně velkou spotřebu, zápach chloru a podráždění očí a kůže. Při nižších hodnotách naopak hrozí rezivění kovových dílů bazénu, vyblednutí barev plastu a fólií a opět podráždění očí a kůže. K udržení optimálního pH vám Vodnář doporučuje přípravky pH minus nebo pH plus.

 

3. Sledujte tvrdost vody. Tento údaj se dozvíte od dodavatele, vodu ze studně si musíte nechat změřit sami. K průběžnému měření tvrdosti vody, kterou byste měli kontrolovat jednou měsíčně, můžete použít tester z Vodnářovy nabídky. Je to důležité, protože přesáhne-li tvrdost vody v bazénu hodnotu 18°N, přestane dezinfekce působit a může vzniknout zákal a usazeniny. Pro změkčení vody se doporučuje přípravek Maskovač tvrdosti.
4. Nedovolte řasám usadit se. Pokud jste toho názoru, že jediná řasa, která může plavat ve vašem bazénu, je řasa některého z rodinných příslušníků, dejte si pozor na ty přírodní. Při péči o bazénovou vodu totiž dokážou pěkně pozlobit. Vodnář vám radí použít nepěnivý přípravek Na řasy ve formě roztoku, který působí proti tvorbě a růstu řas a také jako projasňovač vody. Zároveň vás dokáže ušetří nepříjemných pachů, sníží spotřebu chloru a zanášení filtrů.

 

5. Odstraňujte nečistoty vločkovačem. Ne, vločkování opravdu nemá nic společného se zimou ani se sněhem. Jde o to, že zatímco hrubší nečistoty v bazénu zachytí filtr nebo síťka, s mikroskopickými nečistotami (například zbytky opalovacího krému) si skvěle poradí vločkovač. Působením přípravků Vločka super i Vločka klasik se nečistoty shluknou do vloček a usadí se na dně bazénu, odkud je už lze snadno vysát. Podle míry znečištění Vodnář případně doporučuje používat preventivně mírně vločkující tablety Jiskra, které se postupně rozpouštějí a projasňují vodu.

Jak se prima vykoupat a ušetřit?

Sečteno a podtrženo, chcete-li si celé léto užívat skvělého osvěžení v čisté, blankytně modré vodě, věnujte jednou až dvakrát týdně potřebný čas údržbě bazénu. Jde o to: vysát nečistoty ze dna a ty z hladiny odstranit síťkou. Změřit a upravit hodnotu pH bazénové vody. Zkontrolovat míru dezinfekce a doplnit podle potřeby. Opět upravit pH. Jednou týdně propláchnout filtr.

Nezapomeňte, že pravidelná a důkladná péče šetří náklady na bazénovou chemii. A Vodnářova aktuální slevová nabídka se snaží o totéž. Koupat se s Vodnářem znamená koupat se v dobré společnosti, vždyť modrá je přece dobrá!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Post Navigation