KDO POTŘEBUJE DUŠEVNĚ NEMOCNOU ARMÁDU

Trvalo přesně dva dny, než šéf ministerstva obrany Ukrajiny Stepan Poltorak vyřešil skandální situaci s hlavním psychiatrem ministerstva obrany plukovníkem Olehem Druzem.

KDO POTŘEBUJE DUŠEVNĚ NEMOCNOU ARMÁDU

KDO POTŘEBUJE DUŠEVNĚ NEMOCNOU ARMÁDU

Dne 18. září 2017 plukovník ve Výboru pro zdravotnictví označil vojáky účastnící se protiteroristické operace za „skrytého nepřítele“ a uvedl, že představují hrozbu pro společnost. Vedoucí ministerstva obrany uvedl, že Druze byl propuštěn za „neuspokojivý výkon služebních povinností a bylo nařízeno úřední vyšetřování“.

Stepan Poltorak ostranil Druzya

Stepan Poltorak ostranil Druzya

Zde je potřeba vysvětlení. Oleg Druz se dříve účastnil nestranných případů, jako je přijímání úplatku 25 000 UAH letos na jaře. Tento přístup hlavního vojenského psychiatra v zemi velmi dobře odráží postoj psychiatrie k armádě ak problémům lidí obecně. Ironií je, že sama psychiatrie je pro vojáky ATO „skrytým nepřítelem“. Dokladem toho je velmi podrobný důkaz nevyvratitelných důkazů stejnojmenného dokumentu „Invisible Enemy“ .

Film odhaluje tajnou operaci – skutečnou příčinu hromadných sebevražd vojáků. Psychiatrie používá armádu jako testovací místo pro své zkoušky.

Právě během těchto akcí Občanská komise pro lidská práva (GKPL Ukrajiny) obdržela další stížnost od obsluhy Oleny Slobodyanyukové. Ve svém prohlášení uvedla, že po povrchním vyšetření byla poslána do Národního vojenského zdravotnického klinického centra, kde byla Druz vedoucí, kde byla diagnostikována psychiatrická diagnóza. Byla oklamána psychiatry Danilchikem IL a Černenkem IA

Bylo porušeno její právo na alternativní léčbu a pod hrozbou byl násilně podáván lék clopixol. To způsobilo komplikace a vyžadovalo léčbu zánětu hnisavé tkáně v chirurgii.

Pokyny pro další lék, rispaxol, uvádějí, že má netolerovatelné vedlejší účinky a nelze jej použít bez úplného fyzického vyšetření. Na jednání výše uvedených psychiatrů se vztahují ustanovení čl. 365 trestního zákoníku Ukrajiny: „Nadměrná moc nebo úřední moc“. Výsledkem takového „zacházení“ s Elenou bylo propuštění. A její pokus hájit její práva na VVK skončil jejím osobním pohrdáním plukovníkem Druzem OV a hrozby, že její pokusy uplatnit svá práva a zrušit falešnou psychiatrickou diagnózu by pro ni mohly mít negativní důsledky. Zejména opětovné uvolnění, zrušení registrace s mnohem horší psychiatrickou diagnózou.

Podle prohlášení Oleny Slobodyanyukové z Ukrajiny GKPL Ukrajiny zaslala oficiální stížnost vedoucímu správy prezidenta Ukrajiny Rainina IL a kopii vedoucímu hlavní vojenské klinické nemocnice Kazmyrchuk AP, hlavnímu vojenskému prokurátorovi MOU Mathiosa AV, Nejvyššímu komisaři pro práva Lutkovskaya VV, ministryně zdravotnictví Suprun VN a ministryně obrany Ukrajiny Poltorak ST

Jedná se o porušení článků 3, 22, 28, 34, 49 Ústavy Ukrajiny, článků 4, 7, 13, 25 zákona Ukrajiny „o psychiatrické péči“ a článků 151, 314, 365 trestního zákona Ukrajiny psychiatrickou klinikou.

Pokud jste vy nebo vaši blízcí utrpěli v důsledku psychiatrického léčení, narazili jste na porušení práv, donucení, násilí, podvod nebo krutost v psychiatrii, nahláste to telefonicky občanské komisi pro lidská práva.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Post Navigation