Lyžování v Kitzbühelských Alpách

Lze konstatovat, že Alpy u Kitzbühelu jsou skutečným zimním rájem pro každého lyžaře. Vůbec totiž nezáleží na lyžařských dovednostech a zkušenostech. Svou trať si v regionu Kitzbühelských Alp najde skutečně každý. Dalším plusem tohoto severotyrolského regionu je jeho vzdálenost od ČR. Přes německý Mnichov, kudy lyžaři z Čech cestují do Kitzbühelu a jeho okolí, trvá cesta po pohodlných dálnicích pouze něco málo přes 5 hodin. Navíc náklady na ubytování v Kitzbühelských Alpách nepředstavují zásadní problém. Pochopitelně nocovat v starobylém hotelu na náměstí v historickém jádru Kitzbühelu něco stojí, ale málokdo jede na lyže do Rakouska proto, že požaduje ubytování přímo v kitzbühelském centru.

Podobně jako s cenami za ubytování je tomu tak i s cenami za lanovky a vleky. Lyžařské pasy stojí v Kitzbühelu většinou téměř ty samé částky, co chtějí za lyžování „špičková“ horská střediska v České republice. Například nocleh na čtyři noci spolu se snídaní plus lyžařský pas SuperSkiCard, umožňující jeho majiteli lyžovat ve všech skiareálech Kitzbühelských Alp, je možné lehce sehnat do 300 € / osoba. Samozřejmě podmínky k lyžování bývají v rakouských Alpách, ve srovnání s ČR, na jiné úrovni. Na vlecích a lanovkách, kterých jsou v průběhu zimy v Kitzbühelských Alpách v provozu přes 300, se nečekají žádné fronty. Milovníci sjezdového lyžování si tady mohou vychutnávat sjezdy na více než tisícovce kilometrů sjezdových tratí všech stupňů obtížnosti. Navíc kvůli vysoké nadmořské výšce, v níž se v rakouských Alpách jezdí, netrpí rakouská lyžařská centra nedostatkem přírodního sněhu.

Kitzbühelské Alpy si užívají zájmu turistů nejen z Rakouska, ale i zpoza rakouské hranice, již více než století. Cestování a turistika se začala se u Kitzbühelu a přilehlých vesnic rozvíjet již před více než 100 lety. Průkopnické vleky tady byly zprovozněny už během 40. let 20. století. Kitzbühel a přilehlé Alpy tak lze titulovat coby jedna z kolébek sjezdového lyžování. V průběhu času si následně Kitzbühel zamilovala řada celebrit coby zimní rekreační centrum. Zejména ve druhé polovině minulého století sem začaly pravidelně cestovat a prestiž Kitzbühelu stoupala. Popularita sice vyšroubovala ceny ubytování přímo v Kitzbühelu do značných výšek, avšak v okolních obcích, k nimž patří například Kirchberg nebo Sankt Johann, se dá pořídit kvalitní ubytování za příjemnější ceny. A na lyže to odtud není tak daleko.

Příležitosti k lyžování v lyžařském centru Kitzbühel se ještě zvětšily roku 2005. Tou dobou byla zprovozněna 3S lanovka. Ta vede nad 2.500 metrů širokým a 400 metrů hlubokým údolím Saukasergraben. Lyžařsky spojuje vrchol Pengelstein s vrcholkem Wurzhöhe. Skiareál Kitzbühel / Kirchberg / Aschau se tak rozšířil o další desítky kilometrů sjezdovek. Dnes se dá z Kitzbühelu dostat na lyžích kolem Pass Thurn až do Hollersbachu. Tato vesnička už se nachází na území Salcburska. Kitzbühel je ovšem tyrolským lyžařským střediskem. Hollersbach leží od Kitzbühelu asi 20 km na jih.

Nejen sjezdaři se ale budou v Kitzbühelu mít jako v ráji. Prvotřídní podmínky mají v regionu Kitzbühelských Alp i třeba běžkaři. Ti mohou využívat pravidelně udržované a přehledně značené stopy různých obtížností. Pozitivní je, že více než polovina stop je vedena skrze takřka pohádkově zasněženou krajinu. A neexistuje lepší způsob, jak do hloubky poznat tento malebný kout Rakouska, než na běžkách. Jezdci na snowboardu a freestyleři se mohou samozřejmě těšit na několik snowparků. Komu by nestačilo lyžování přes den, v Kitzbühelských Alpách si může svůj oblíbený sport užívat i po setmění. Otevřeny jsou tu hned čtyři sjezdovky s nočním osvětlením.

Vedle městečka Kitzbühel se nachází v údolí i spousta dalších menších vesnic a vesniček, které jsou schopny svým návštěvníkům něco nabídnout. V řadě případů disponují vlastními ski areály a dokonale vyplní přání přijíždějících návštěvníků. Podle znalců lyžování jsou v Rakousku nejhezčí Pillersee, St. Johann, Waidring, Fieberbrunn, St. Ulrich, St. Jakob či Hochfilzen.

Jízdou po upravených sjezdovkách ale zábava v Kitzbühelských Alpách rozhodně nekončí. Jakmile je ukončen provoz vleků a lanovek a po svazích se vrátí poslední lyžaři, rozjíždí se ve spoustě barů oblíbené après – ski párty. Pro děti a jejich dospělý doprovod je připravena adrenalinová zábava v podobě noční jízdy na osvětlených sáňkařských drahách. Zájemci si mohou zabruslit buď na krytých stadionech, nebo pod širým nebem. Na milovníky adrenalinu čeká snowtubing nebo lezení na ledu. Romantické duše si bezpochyby nenechají ujít možnost noční jízdy s koňským spřežením. A děti se skvěle zabaví na dětské après – ski párty.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Post Navigation