Lyžařský areál v Aprice

Aprica má v nabídce spoustu možností ke strávení skvělé zimní dovolené. Dají se tu využívat 3 navzájem napojené lyžařské areály. Jde o Baradello, Palabione a Magnoltu. Ve středisku Aprica se lyžuje na severních sjezdovkách nad městečkem. Díky tomu tu sníh vydrží po celou sezónu až do jara.

Děti mají v Aprice k dispozici oddělené cvičné sjezdovky. Dopravu tu zajišťují kouzelné koberce a dokonce čtyřmístná lanovka. Středisko Aprica má v nabídce modré sjezdovky, vhodné pro méně zkušené lyžaře. K nejpopulárnějším tratím v Aprice patří Superpanoramica. Trať má na délku šest kilometrů a bezpochyby bude vyhovovat všem začátečníkům. Samozřejmě nechybí ani náročnější červené. Ti nejzkušenější lyžaři se pak mohou těšit na pár černých sjezdovek. Tou nejznámější je v Aprice trať s názvem Magnolta.

Lyžařský areál Aprica je celkem přes 5 desítek km skvěle upravených lyžařských terénů. Celou zimu si tady lyžaři užívají tratě s dostatkem sněhu a slunce.

Oblast Aprica nabízí též mnoho příležitostí, jak si užít čas dovolené po lyžování. Výborně se najíst se dá v jedné z mnoha restaurací, nabízející jedinečnou italskou kuchyní. Kdo má po lyžování ještě dostatek sil, může zajít třeba na venkovní kluziště. Navštívit je možné i relaxačně – sportovní areál s krytým bazénem, saunou a lázeňskými službami. Milovníci nočního života se mohou zastavit v bary nebo na diskotéce. To vše je ke všemu v Aprice za příznivé ceny.

Z jakého důvodu je Aprica tolik oblíbená? Jde o příjemné lyžařské středisko, které je ideální k prožití skvělé zimní dovolené. Leží na severu Itálie, v regionu Lombardie. Směrem na východ leží sedlo Passo Tonale. A do švýcarského St. Moritz je to z Apriky asi 40 km.

Oblast Aprica patří k nejznámějším lyžařským střediskům severní Itálie. Z našeho hlavního města je to do Apriky asi 750 kilometrů. Severní cíp Itálie je dobře připraven na všechny příznivce zimních aktivit. Spousta slunečných dnů, kvalitní lyžování, proslulé aprés – ski a pestré možnosti nejen aktivního odpočinku po dni lyžování. Toto všechno se navíc dá pořídit v Aprice za příznivé ceny.

Turisté, co hledají zimní lyžařskou dovolenou, chtějí vědět, na jakých sjezdovkách se v Aprice lyžuje, jestli jsou dostatečně široké a jak je to s úpravou sjezdovek na další den. V Aprice je přes 50 km sjezdovek od mírných modrých přes sportovně ladné červené až po technicky náročné černé. Dokonce se tu dá provozovat freeride. Na pistách je vždy dost místa a i nezkušení lyžaři nebo rodiče s dětmi si tu v klidu skvěle zalyžují.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Post Navigation