Ratanový a bambusový zahradní nábytek pro příjemné posezení

K oblíbeným záležitostem patří elegantní zahradní nábytek. Majitelé zahrad jistě dají zapravdu, že mít si v pěkném počasí kde posedět, je velká výhoda. A pokud máte pergolu nebo jiné kryté místo pro sezení, nezaskočí vás ani malý deštík. Na zahradě můžete odpočívat, číst si, trávit čas s rodinou a přáteli nebo grilovat. Nábytek na zahradu využijete téměř celoročně, nejen v létě. Žádoucí je, aby se snadno udržoval v čistotě a suchu, a abyste jej nemuseli při každé malé nepřízni počasí schovávat dovnitř.

Umělý a přírodní ratan. Jaký je rozdíl?

Hitem je ratanový nábytek, ať už ten z přírodního nebo umělého ratanu. Možná si říkáte, že náhražku nechcete, ale tady pozor. Umělý ratan je velmi kvalitní záležitostí, má skvělé vlastnosti a pro zahradní nábytek je přímo stvořený. Navíc vypadá dekorativně a od toho pravého je téměř k nerozeznání. Potěší vás jednoduchá údržba, dlouhá životnost a autentický vzhled. Je jen na vás, zda zvolíte ratanový nábytek z pravého  ratanu nebo z umělého. Jde o materiál lehký, snadno se s ním manipuluje, stačí je otřít vlhkým hadrem a vydrží i nějakou tu přeháňku. Co je vlastně ratan? Jde o tropickou popínavou rostlinu, která využívá oporu stromů. Ten umělý se vyrábí z lehkého syntetického materiálu, ze kterého vzniká špičkový ratanový nábytek na vaši zahradu, terasu i balkon. Někomu se ratan líbí tak moc, že jej využije i v interiéru.

Bambus je pro výrobu nábytku jako dělaný

Dalším oblíbeným materiálem pro výrobu zahradního nábytku je bambus. Ten má mnoho unikátních vlastností. Velmi rychle roste a je obnovitelným zdrojem. Bambusový nábytek je nejen krásný a netradiční, ale také ekologický, ekonomický a praktický. Stane se perlou vaší pergoly nebo terasy. Bambus je pevný ale pružný zároveň. Někde se z něj staví dokonce i vysoké budovy nebo lodě. Pokud jste doposud znali pouze bambusové rohože, je čas to napravit a nějaký bambusový nábytek si pořídit.

Post Navigation