LPG přestavba vám umožní ušetřit za pohonné hmoty

Ušetřili byste rádi za pohonné hmoty? Nejlepší variantou je přestavba na lpg. Ceny benzinu a nafty jsou vysoké, a jen tak klesat asi nebudou. Náklady na provoz auta s lpg přestavbou jsou ale o polovinu nižší. Proto určitě stojí za zvážení. Počáteční investice může být sice určitou zátěží pro rodinný rozpočet, brzy se vám ale vrátí. Navíc se nemusíte být nějakých potíží s provozem auta. Stanic LPG je už mnoho a tvoří poměrně hustou síť.  I servis lpg je skoro na každém rohu.

Kam se umístí nádrž na LPG?

Možná nevíte, že existuje možnost kombinovat pohon lpg a benzin. Zachování benzinového pohonu může být výhodou v některých situacích. Prodloužíte si tak dojezd. Poměrně vysokou počáteční investici do montáže lpg jde většinou rozdělit do splátek.  Daní za větší dojezd a úsporu nákladů při přestavbách na lpg je nutnost do vozidla umístit druhou nádrž. Ta vám může buďto zabrat část kufru, nebo obsadit místi pro rezervní kolo. V tomto případě musíte rezervu vozit v kufru. Pokud si koupíte přímo nové vozidlo na LPG pohon, je už vyrobeno s nádrží místo rezervy a povinnost vozit rezervní kolo u nich není.

Obavy nejsou na místě

Plynové nádrže jsou montovány odborníky, využívají se jen schválená zařízení, a tím pádem je tento alternativní pohon bezpečný. Přestavba diesel na lpg zajistí vyšší bezpečnost. V případě nárazu se přívod plynu ihned uzavře. Navíc plynové LPG nádrž do aut jsou přísně kontrolovány při jejich výrobě a prochází tlakovou zkouškou. Vybaveny jsou multiventilem s tepelnou a tlakovou pojistkou.

Pozor na amatérskou přestavbu!

Systém LPG pohonu se odvíjí od toho, jaký typ vozidla máte. Dejte si pozor na amatéry, kteří vám slíbí přestavbu, ale nemají k tomu oprávnění, potřebné zkušenosti a nedodrží bezpečnostní normy. Od takových služeb ruce pryč. Zvolte si profesionály, kteří provádějí lpg přestavby přesně podle norem.

Post Navigation