Mobilní telefony pro důchodce

Také důchodci se stále více setkávají s mobilními telefony Alcatel, Sony, Samsung, Nokia, ale také jiných značek. Zvláště takových, které jsou určeny primárně právě pro ně. Jedná se o již poměrně známou značku Aligator. A co vlastně nabízí tyto mobily a proč si je volí většinou důchodci?

Jednoduchý design

Mobilní telefony Aligator nejsou příliš pro ozdobu, ikdyž v poslední době se i zde objevují modernější a modernější kabátky, kdoví, možná je to způsobeno zvyšujícími se nároky seniorů. Nicméně v základním podání se vyznačuje značka Aligator jednoduchým provedením, v podstatě základním, bez zbytečných komplikací, které by pro důchodce nebo začátečníky mohli být úskalím.

Ergonomie a jednoduchá tlačítka

Prodejny mobilů nabízí telefony Aligator ve více provedeních, jsou si ovšem poměrně podobné. Některé jsou pouze větší, jiné menší. Spojuje je však vždy jedna podstatná vlastnost a tou je velmi dobrá ergonomie. Navíc ovládání je intuitivní, nachází se zde pouze základní tlačítka.

Jednoduchost však zde neznamená nevybavenost. V mobilních telefonech pro seniory naleznete třeba budík, samozřejmě i hodiny, kalendář, jednoduchou kalkulačku nebo rádio, ovšem bez nutnosti sluchátek. Další výborná pomoc pro důchodce, kteří by rádi vlastnili také svůj mobilní telefon.

SOS locator

prodejnách telefonů je běžnou součástí takových přístrojů pro seniory také lokalizační programy. V případě aligátora je to vynikající a přesný systém SOS locator. Díky stisku jediného tlačítka určí důchodce svou přesnou polohu. Ani nemusím blíže popisovat, v jakých situacích bude tato pomoc naprosto dokonalá.

S takovým zařízením ve svém mobilu se jen tak neztratíte a vždy budete v bezpečí, a to i v případě, že nebudete mít běžný signál pro volání. Senioři potřebují trochu pomoci a platí to také u moderních telefonů.

Post Navigation