Zabavte své děti kreativním tvořením

Nenechávejte tvoření s dětmi pouze na nevlídný čas. Zimní šedé dny, počasí, které Vám netáhne ven, které Vás jistě více motivuje k ruční tvorbě doma v teploučku. Ale i v létě, kdy trávíme čas venku, na zahradě, na terase bytu si můžeme zpříjemnit touto zajímavou aktivitou. Volný čas na chatě a chalupě je prima, dětí skotačí, koupou se a dovádějí, ale když se začnou nudit, je čas jim nabídnout zajímavou aktivitu, která je nadchne. Tou může být například tip na tvoření scrapbooking.

Zábava pro děti každého věku

Ruční tvorba s papírem a drobnými obdobami – scrapbooking je ideální pro děti každého věku. Děti baví stříhání, lepení i dekorování a tak jim připravme materiál a prostor pro práci. Nápady na tvorbu můžeme čerpat z internetových stránek či zapojit pouze svou fantazii. Můžeme si společně vytvořit kouzelné obrázky, krabičky na drobnosti či se vrhnout do výroby scrapbook alba. Záleží, na co si zpočátku troufnete. Materiál a náčiní, pomůcky a potřeby pro tvoření scrap jsou k dostání v obchodech s výtvarnými potřebami i ve specializovaném scrapbook eshopu.

Materiál a pomůcky pro tvoření

Vybírat si zde můžete barevné papíry, ozdobné čtvrtky nebo třeba razítka s tematickými motivy. I razidla a šablony se budou dětem líbit. Snadno si připraví dekorace na nalepení. Nebojte se do tvorby zakomponovat i nalezené poklady z výletů či z domova. Mnohé stužky, stuhy, kamínky nebo knoflíky se krásně hodí na tvoření. Děti zabavíte a Vám zbyde čas na svou relaxaci. Možná že právě scrapbooking a cardmaking se stane novým hobby, které budete využívat i později. Vždyť s touto technikou se dá vyrobit cokoli. Nádherné pozvánky ke slavnostnímu stolu, vánoční přáníčka i jmenovky nebo třeba ozdobné dekorace do domácnosti.

Post Navigation